Współpraca - Quickbook

Współpraca #ProjektQuickbook

Quickbook to polska marka, która dba o to, aby jej produkty były wyjątkowe. Dlatego okładki naszych limitowanych fotoksiążek zostały stworzone przez wyjątkowe polskie Artystki. Naszą tradycją już jest to, że raz w miesiącu dodajemy do kolekcji przynajmniej jeden nowy wzór. Wszystkie projekty są unikatowe, zaprojektowane specjalnie dla nas. Zostały stworzone przez artystki, malarki, ilustratorki, rysowniczki, graficzki… a wszystko z myślą o zapisywanych w nich wspomnieniach! Aby fotoksiążka stała się jeszcze bardziej niepowtarzalna i aby wspomnienia nabrały większej mocy ♥

Chcielibyśmy powiększyć grono współpracujących z nami ilustratorów i projektantów, więc jeśli masz pomysł na okładkę, chcesz się zmierzyć z nowym wyzwaniem lub stworzyć wyjątkowy projekt na wyjątkowe wspomnienia – pisz śmiało na kontakt@quickbook.pl

Jeśli masz pomysł na inną formę współpracy – również zapraszamy do kontaktu!

 

Poznaj Autorki naszych okładek:

 

Fotoksiążki Ksenia KononenkoKsenia Kononenko

Uczyła się malarstwa, grafiki, liternictwa, historii sztuki i fotografii w Moskwie i Warszawie. Prace Kseni znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach na całym świecie. Miała ponad 20 wystaw zbiorowych i indywidualnych. Pracowała jako dyrektor kreatywny w agencjach reklamowych w Polsce, Rosji, w Azji Centralnej. Zdobyła wiele nagród w branży reklamowej zarówno w Polsce jak i na świecie (m.in. drugiego w historii polskiej reklamy Lwa w Cannes). Na co dzień zajmuje się ilustracją, designem, malarstwem i fotografią.

Jest autorką sporej części naszej kolekcji limitowanej ?. To spod jej pędzla wyszła kolekcja ptaszkowa, wiankowa czy fotoksiążka „Kolorowe paski”, która jest fragmentem jej obrazu.

Więcej prac Kseni znajdziecie na profilu: https://www.facebook.com/ArtistXenia/ 


Fotoksiążki Elżbieta WasiuczyńskaElżbieta Wasiuczyńska

Wielokrotnie nagradzana ilustratorka i malarka, która ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni malarstwa Juliusza Joniaka oraz w pracowni książki i typografii Romana Banaszewskiego. Nagradzana w konkursach Pro Bolonia, Biennale Ilustracji w Japonii, Polskiej Sekcji IBBY, Świat Przyjazny Dziecku oraz międzynarodowych konkursach na kalendarz Vidical. Zilustrowała już ponad 30 książek.

Stworzyła dla nas wyjątkowe i pełne magii okładki: „Elf” oraz „Makowa Panienka”… a już niebawem kolejna premierowa okładka ?

Blog autorki pełen wyjątkowych prac: http://wasiuczynska.blogspot.com


Fotoksiążki Anna SalomonAnna Salamon

Z zawodu plastyczka, która dyplom na wydziale artystyczno-pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego obroniła w pracowni grafiki warsztatowej. Jak sama mówi: ponieważ jednak farba drukarska zostawia ślady na meblach – a włóczka nie! – zamieniłam dłuto na szydełko i z wielką przyjemnością dziergam ilustracje adresowane głównie do dzieci (nawet jeśli dawno już są dorosłe). Mama 5 dzieci.

Autorka stworzonych w wyjątkowy sposób okładek „Pieski” i “Zielnik”.

Zajrzyjcie koniecznie na profil Ani: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009238091010

 


Fotoksiążka Ania ZwaraAnna Zwara

Miłośniczka kwiatów… żona, mama, architekt z zawodu… artystka od urodzenia, projektantka wzorów graficznych i powierzchniowych oraz twórcza przedsiębiorczyni, która jest żywym dowodem na to, że matki są kreatywne. Urodzona i wychowana na północy Polski, w pobliżu otwartego morza, lasów i łąk, które dają wiele inspiracji. Stworzyła swoją wymarzoną kreatywną przestrzeń, ponieważ jej artystyczna dusza nigdy nie przestaje marzyć…

Anna jest autorką okładki fotoksiążki „Pastelowe róże”.
Na stronie autorki znajdziecie duuuużo więcej inspirujących prac:
www.mamafabrics.pl

 


Fotoksiążka Agata BobaAgata Boba

Agata jest graficzką i ilustratorką żyjącą – jak sama mówi – zwykłym życiem na Podkarpaciu. W rysowaniu towarzyszy artystce kot. Bliskie są jej tematy okołofeministyczne oraz związane z dbaniem o zdrowie psychiczne.

Prowadzi swoje studio graficzne, w ramach którego powstają m.in. plakaty i kartki. 

Tworzy piękne projekty i ilustruje książki… a dla nas stworzyła okładkę „Łąki łan”.

Zachęcamy do zajrzenia na stronę: www.studiokiddo.pl

 


Ilustratorka Kamila SmolinskaKamila Smolińska

Absolwentka projektowania graficznego na łódzkiej ASP oraz grafiki cyfrowej na WIT w Warszawie. Od kilku lat zajmuje się grafiką użytkową tworząc różnorodne projekty i ilustracje. Działa także w obszarze edukacji artystycznej, łącząc swoje doświadczenie plastyczne z pedagogicznym przygotowaniem, wyniesionym z wydziału pedagogiki UW. W pracy nad projektami często korzysta z doświadczeń malarskich, różnych technik i środków wyrazu

Autorka wyjątkowej wakacyjnej okładki “Grecja”.

Więcej prac znajdziecie na stronie: https://www.behance.net/kamicki  

 


Ilustratorka Katarzyna Drewek-WojtasikKatarzyna Drewek – Wojtasik

Grafik i ilustrator spod Trójmiasta. Na co dzień zajmuje się projektowaniem tekstyliów, ilustruje książki dla dzieci i nie tylko. Uwielbia spędzać czas “na przyrodzie”, skąd czerpie też inspiracje dla swoich projektów.

Stworzyła dla nas piękną okładkę: Flora!

Więcej prac Kasi znajdziecie tutaj: http://kasiadrewek.pl/ 

i tutaj: https://www.facebook.com/rysujekasiadrewek

 


Katarzyna ZielińskaKatarzyna Zielińska

Architekt, który od dawna marzy o ilustrowaniu książek dla dzieci. Stara się spełniać swoje marzenie i realizować w ilustracji dziecięcej. Rysunek odręczny towarzyszy jej od wielu lat i chociaż jest miłośniczką wszystkiego, co analogowe i papierowe, coraz więcej radości sprawia jej tworzenie również ilustracji cyfrowych. Uwielbia rysować bajkowe światy zwierząt, a w jej pracach często pojawia się również architektura… co możecie zobaczyć w wyjątkowej okładce fotoksiążki “Domek na drzewie”.

Więcej bajkowych prac Kasi znajdziecie  na stronie: www.kazielinskailustracje.com

 

 


Karolina PiotrowskaKarolina Piotrowska

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ilustratorka, graficzka, która uwielbia za pomocą swoich rysunków powoływać do życia pełne barw postacie oraz światy. Specjalną sympatią darzy różnorodne faktury oraz malarskość, rysunkowość gestu. Uwielbia tworzyć ilustracje do książek dla dzieci, wzbogacając tekst o dodatkową, magiczną wartość.

Dziełem Karoliny jest nasza wyjątkowa fotoksiążka “Lekcja muzyki” .
Więcej inspirujących prac znajdziecie tutaj: https://www.instagram.com/piotrowska_illustrations/  oraz https://borsukilustruje.wordpress.com/

 

 

 

 


Aktywności z Instagrama